DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Baňkování

Baňkování: V Čínské medicíně se používá působení baněk při bolestech pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží. První zmínky o baňkování nepochází pouze z oblasti Číny a čínské kultury, ale již ze starověkého Egypta a Řecka. O léčebném využití baněk se zmiňuje i Hippokrates.

Dle potíží se baňky buď přikládají na určitá místa nebo se s nimi provádí masáž.

Účinek baňkování se zvyšuje přikládáním baněk na oblasti akupunkturních bodů. Baňky a baňková masáž působí fyzikálně a reflexně. Zároveň je také výrazně ovlivňován metabolismus, neboť v okolí přiložené baňky dochází k rychlejší látkové výměně a podpoře krevního oběhu. Pomocí baněk lze šetrně a účinně pomoci při bolestech zad a uvolnit ztuhlé svaly nebo blokády kloubů. Napomáhá při akutní, chronické bolesti svalů a kloubů a i při revmatických problémech. Stimuluje vnitřní orgány. Pomáhá při bolestech zad a šíje. Částečná anticelulitická masáž ( dochází k lepšímu prokrvení těla ).

 

Komu masáž nedoporučuji:

Kdo trpí extrémně vysokým nebo nízkým tlakem. Při infekčním, zánětlivém nebo onkologickém onemocnění. Nachlazení nebo alergií.  Při onemocnění kůže a v těhotenství. Při celkovém vyčerpání organismu nejméně dvě hodiny po jídle. Při nejasné nebo neznámé diagnóze, bolesti a potíže neznámého původu. Při léčbě vysokého tlaku. Při zvýšené krvácivosti. Záněty žil a křečové žíly.

 

 

Gua Sha: Speciální technika Gua Sha je podobná baňkové masáži, ale místo baněk se používá vhodně upravená destička např. s jadeidu. Intenzivním, místním prokrvením se dosáhne uvolnění svalů a z těla "odchází" horkost, odpadní látky a toxiny. Gua Sha efektivně ošetří místa na těle, kde se obtížně provádí baňková masáž - oblast šíje, ramen, chodidel a pod.